SADZA SOAP

Sadza Soap to kolekcja kosmetyków inspirowana energią Górnego Śląska, miejsca gdzie mrok kopalni miesza się z błękitem nieba, duch spotyka materię, a ludzie mają otwarte serca i silne ręce.

Sadza Soap to połączenie sprzeczności: brud, który myje – opowiada projektantka i właścicielka marki Marta Frank. Węgiel w mojej rodzinnej historii zajmuje szczególne miejsce. Dziadek był górnikiem strzałowym. Pracował pod ziemią. Tata – już na powierzchni – zajmował się modernizacją węgla kamiennego. Tworząc węglowe kosmetyki złamałam stereotypowe myślenie o Śląsku, postrzeganym jako zanieczyszczone i industrialne miejsce. Stworzyłam węglowe kosmetyki, które wykorzystują unikalne właściowości węgla aktywnego.

„Mój Śląsk to region, gdzie węgiel zawsze był największym bogactwem, a górnicza tradycja szanowana jest do dziś. Konceptualna seria kosmetyków powstała z miłości do tego regionu – miejsca, z którego pochodzę, gdzie mieszkam i gdzie znajduje się kosmetyczna manufaktura, w której w alchemicznym procesie codziennie powstają produkty Sadza Soap”.

zapraszam do czarnej kąpieli
Marta Frank
(projektantka i właścicielka marki Sadza Soap)